Štítky: Office 365

Office 365 (O365) je sada služeb, které lze používat z různých typů zařízení, včetně mobilních telefonů – a to jak s připojením k Internetu, tak i když jste právě offline. Mezi službami najdete i populární sadu kancelářských aplikací Office. Hlavní půvab však spočívá v možnostech, které přináší právě ta cloudová strana technologií. Snadná údržba a aktualizace, standardizace všech uživatelů na stejné verzi (i s velkou skupinou uživatelů v okolním světě). Flexibilní počty i šíře nabídky služeb podle potřeb konkrétních kategorií uživatelů. Cloudové technologie umožňují i menším organizacím využívat některé možnosti soudobého IT, jejichž nasazení by jinak bylo vysoko nad jejich finanční možnosti.

V nabídce pro menší podniky jsou kromě jednotlivých služeb také tři hlavní plány:

  • O365 Essentials
  • O365 Business
  • O365 Business Premium

O365 Business přináší především plnohodnotné aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote… jako službu (k použití online i offline), najdete zde i zabezpečené cloudové úložiště OneDrive for Business, moderní nástroj pro spolupráci Teams a další užitečné nástroje.

O365 Essentials má v sobě nástroje z rodiny Office pouze na úrovni Office Online (čili je nelze používat bez připojení k Internetu. Jde tedy o podobné řešení jako bezplatné Google Apps, jen v podobě, na kterou jste u Office zvyklí). Dále je i zde k dispozici cloudové úložiště OneDrive for Business a všechno, co ještě potřebujete pro týmovou komunikaci a spolupráci: Exchange Online, SharePoint Online, Skype for Business Online a Yammer Enterprise.

O365 Business Premium je spojením obou výše uvedených sad – Business + Essentials.

Všechny sady lze v rámci firmy libovolně kombinovat. Každý z typů služby však nesmí mít přiděleno více než 300 uživatelů najednou (pro větší firmy a jejich potřeby je určena řada tzv. Enterprise Plans označovaných písmeny E (E1, E3, E5…), případně F1.

Jaké kombinace budou nejlépe vyhovovat právě vašim potřebám, s tím vám rádi poradí naši kvalifikovaní partneři. A nemusíte si s dokonalou volbou zase až tolik lámat hlavu, protože skladbu licencí můžete rychle a beze ztrát měnit a přizpůsobovat aktuálním nárokům či nápadům.