Microsoft Project Online je cloudová aplikace k řízení a plánování rozsáhlejších projektů. (Pro menší, méně komplikované aktivity může dobře posloužit i „lehčí“ služba – Microsoft Planner.)

Project Online usnadňuje efektivní spolupráci v týmu a dodržování termínů pomocí časových os, plánů a jejich inteligentní automatizace. Je užitečný pro společnosti, které pracují na více projektech a potřebují mít přehled o tom, co je již hotové a co není. Pak snadno uvidí, kde jsou ve skluzu a kde naopak napřed, a mohou tak včas reagovat a optimalizovat práci týmu.

Project on-premise vyžaduje poměrně robustní architekturu řešení, která „v plné palbě“ zahrnuje i Project pro desktopy u uživatelů, Microsoft SharePoint a také SQL Server. V rámci cloudové služby si o nic z toho nemusíte dělat starosti. Celé řešení také můžete používat jen dočasně, když to okolnosti projektu vyžadují.

Dostupné jsou tři různé edice Project Online: Essentials, Professional a Premium.

Jak se liší, to vám poradí kvalifikovaní partneři. A samozřejmě, řešení můžete škálovat podle svých aktuálních potřeb – jak nahoru, tak dolů.